ERTV – Për një Shqipëri Europiane

Mos e bëni kaq joserioze “Ndragetën”!

Nga Mero Baze/ Përgjimet e Antimafias italiane rreth disa bashkpuntorëve të “Ndragetës”, kanë çuar në dorëheqjen e një deputeti të Kazinit në Itali, partisë së djathtë që trashëgoi zemrën e demokristianëve italianë, I njohur në Shqipëri si mik…

Kosova

Gjykata Speciale në Hagë, thërret për të marrë në pyetje deputeten e Kosovës

Time Kadrijaj (majtas) me Ramush Haradinaj (në mes) dhe një tjetër anëtare e UÇK-së gjatë kohës së luftës. Foto kortezi e Time Kadrijaj.

Time Kadrijaj, një deputete nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, AAK, tha të enjten se ajo është ftuar për t’u marrë në pyetje nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, e cila po…

Dy futbollistë të Partizanit drejt Serie A

Nga Italia vjen një lajm që ka në qendër të vëmendjes skuadrën e Partizanit. Chievo është vënë në ndjekje të dy prej futbollistëve më të rëndësishëm të skuadrës së kuqe: kapitenin Alban…

“A e shkarkoi Thaçi, Bushatin”? Vetëvendosja 7 pyetje Ramës

I propozuari i kryeministrit Edi Rama për ministër të Jashtëm, Gent Cakaj është kryefjala e debatit politik në Shqipëri dhe Kosovë, teksa mosdekretimi i tij nga Presidenti Ilir Meta i ka hedhur…

Ekonomia

Nuk lëshoi kupon tatimor, 150.000 lekë gjobë për “Hotel Rogner”

Kontrolli tatimor është ndalur edhe tek një prej hoteleve më të njohura në Tiranë, tek “Hotel Rogner”. (more…)

Flasin paratë

Dollari i qëndrueshëm, euro bie serish

Pavarësisht ndërhyrjes përtej normales së Bankës së Shqipërisë për të zhvlerësuar Lekun kundrejt Euro-s, duket se monedha shqiptare pas pak ditësh humbje, po…

Bie dollari amerikan, rritet euro

Dollari amerikan shënoi rënie mëngjesin e ditës së sotme kundrejt jenit. Ai ra me 0.6 për qind dhe u këmbye me 111.785 dollarë…

Kronika

Kush po i ekzekuton dëshmitarët shqiptarë të një vrasjeje në Greqi?

Duket se vrasja e Albert Bakos dy javë më parë, dhe vdekja e Bandiol Tushajt,…

Tentuan të grabisin bankomatin, arrestohen të dyshuarit

Gjatë orëve të para të mëngjesit të së shtunës persona te janë munduar të grabisin…

Sport

Dy futbollistë të Partizanit drejt Serie A

Nga Italia vjen një lajm që ka në qendër të vëmendjes skuadrën e Partizanit. Chievo…

Bota

Publikohet videoja, bombarduesi bërthamor rus shpërthen gjatë uljes

Pamje shokuese që tregojnë rrëzimin e tmerrshëm që përfshin një përplasje fatale të një bombarduesi bërthamor rus, i cili u…

Brexit: Cilat janë opsionet në tavolinë?!

Sonte në mbrëmje Britania do të mësojë nga vota në Parlament se çdo të ndodh me Brexit-in, dhe çfarë kahu…

Gjuha Shqipe bëhet zyrtare në Maqedoni

Edhe pa nënshkrimin e Presidentit Gjorge Ivanov, gjuha shqipe është bërë zyrtare në Maqedoni. Lajmi është dhënë nga kryetari i…

Turizëm

Himarë, kapet një tjetër peshkaqen

Një tjetër peshkaqen ka rënë në rrjetat e peshkatarëve shqiptarë, këtë herë në Himarë. Peshkaqeni…

Mjedis

PD e LSI, aleancë për mbetjet: Referendum për ligjin

Partia Socialiste ka qëndrim zyrtar për t'u tërhequr nga ligji për mbetjet, të cilin e miratoi më shumë se një vit më…

Ushqime & Pije

Panairi i mjaltit në Librazhd, risi për 150 biznese

Për herë të parë Bashkia e Librazhdit në bashkëpunim me World Vizion kanë organizuar panairin e produkteve bujqësore, blegtorale dhe artizanale. Panairi…

Jetëstil & Art

Nga dhimbja e kokës, te humbja e interesit për seks – Çfarë i ndodh trupit tonë kur e urrejmë punën

Kushdo nga ne ka pasur ditë të këqija në punë, po ka shenja rreth së cilave punëmarrësit duhet të tregojnë kujdes, përpara se…

Ava, vajza nga Saranda që po mahnit SHBA-të

Ndërsa Rita Ora, Dua Lipa apo Bebe Rexha janë të konfirmuara tashmë në tregun ndërkombëtar të muzikës, bukuroshja e lindur në SHBA, por…

Pse xhoket shqiptare janë të zeza? Zi shekullore për vdekjen e Skënderbeut

Pas vdekjes, i gjithë populli u mblodh në Fushë Krujë dhe pasi kuvenduan vendosën të visheshin me të zeza, për zi të kryeprijësit,…

Fituesja britanike e lotarisë e josh dhe i lutet futbollistit shqiptar për martesë

Jane Park, e cila mori vëmendjen e medieve në Britani pasi fitoi një lotari të madhe që në moshën 17 vjeçare, ka postuar…

Elektricisti që sfidon borën në Tropojë – FOTO

Pavarësisht kushteve të motit dhe dëborës, ishte emergjente për të rregulluar linjën elektrike të 27 familjeve në Lekbibaj të Tropojës. Në këto kushte…