Autobusi bie në lumë; Shkak zënka me shoferit dhe pasagjerit – ERTV

Autobusi bie në lumë; Shkak zënka me shoferit dhe pasagjerit

Pamjet e kamerave të sigurisë nga një autobus që u përplas e më pas ra në një lumë në Kinë, tregon se shoferi ishte duke u zënë më një pasagjer, disa moment përpara aksidentit.

Autobusi ra nga një urë 50 metra mbi nivelin e lumit Jangce në qytetin Chongqing të Kinës të dielën, por pamjet janë publikuar sot.

Të paktën 13 persona humbën jetën dhe dy të tjerë rezultojnë të humbur.

more recommended stories