Himarë, kapet një tjetër peshkaqen – ERTV

Himarë, kapet një tjetër peshkaqen

Një tjetër peshkaqen ka rënë në rrjetat e peshkatarëve shqiptarë, këtë herë në Himarë.

Peshkaqeni është i gjatë rreth 4 metra dhe peshon afro 412 kg dhe është i llojit “Dem”, nga peshkatarët cilësohet specie e rrezikshme.

Një ditë më parë u raportua kapje e një peshkaqeni 400 kg në 100 metra thellësi.