Panuçi si Basha: E ka katandisur kombëtaren si opozita – ERTV

Panuçi si Basha: E ka katandisur kombëtaren si opozita

Kombëtarja shqiptare është shpërfytyruar mbrëmjen e sotme në ‘Loro Boriçi’, përballë Skocisë.

Një humbje e thellë 4-0 tregoi edhe njëherë se grupi i grumbulluar nga Panuçi, dhe skemat e lojës së italianit, nuk i përshtaten mentalitetit shqiptar.

Një karton i kuq për kapitenin Mavraj, një prekje e topit me dorë në zonë në fund të pjesë së parë, dhe një mbrojte për të ardhur keq, ishte pasqyra e sfidës së sotme.

Në rastin e sotëm, kryeministri Rama do të thoshte: Panuçi e katandisi kombëtaren, si Basha opozitën.