FOTO/ Vrau 4 vetë në Bulevard, Berisha sot gënjen për policen e plagosur – ERTV

FOTO/ Vrau 4 vetë në Bulevard, Berisha sot gënjen për policen e plagosur

Ish-kryeministri Sali Berisha, në mënyrë abuzive dhe të paskrupullt nxitoi ditën e sotme të përgënjeshtronte lajmin për plagosjen në krye të detyrës së polices, gjatë protestës para parlamentit.

Edhe pse policia më herët kishte njoftuar së ne spital janë shtruar disa efektivë policie pasi janë plagosur, por më rëndë paraqitej një efektive e cila ka këputur gishtat e dorës dhe një tjetër ka humbur dëgjimin në njërin vesh, ish-kryeministri ka tentuar si mashtrim.
Ai ka publikuar në Facebook, një foto të një tjetër oficereje të plagosur, duke e shitur atë si mashtrim të policisë për oficeren që ka këputur gishtat.

Një turp për një ish-kryeministër, i cili në çdo rast duhet të merrte një vendim pro policisë e cila ishte aty për të mbrojtur jetën e qytetarëve. Por kryeministri i cili vrau 4 persona në Bulevard vijon dhe shantazhon policinë.