Durrës, grabitet me dhunë një vajzë – ERTV

Durrës, grabitet me dhunë një vajzë


Një grabitje me dhunë ka ndodhur një ditë më parë në Durrës. Burime nga policia bëjnë me dije se pre e grabitjes ka rënë shtetasja A. I., vjeçe 22, banuese në Durrës. E reja ishte duke e çuar në rrugën “Naim Babameta”, ku një person i panjohur i ka marrë çantën me dhunë.

Në çantë ndodheshin sende personale të vajzës dhe kuleta me para. Nuk bëhet fjalë për ndonjë shumë të konsiderueshme por gjithsesi vajza ka mbetur e trembur nga akti i dhunshëm i grabitës.

Menjëherë pas kësaj ajo i është drejtuar policisë për të bërë kallëzim penal. Pas marrjes së denoncimit, policia nisi punën për identifikimin dhe arrestimin e autorit.