Vladimir Putin uron 106-vjetorin e Pavarësinë së Shqipërisë – ERTV

Vladimir Putin uron 106-vjetorin e Pavarësinë së Shqipërisë

Presidenti rus, Vladimir Putin ka uruar presidentin Ilir Meta për ditën e pavarësinë së Shqipërisë. Në një postim në “Facebook”, ambasada ruse ka publikuar mesazhin që Putin i ka nisur presidentit Meta.

Në mesazhin e urimit, Putin shprehet se zhvillimi i marrëdhënieve konstruktive dhe bashkëpunimit dy palësh në fusha të ndryshme do të ishte në interes të të dy vendeve.

“Pranoni urimet e mia me rastin e festës kombëtare të Shqipërisë, Ditës së Flamurit. Jam i sigurt se zhvillimi i marrëdhënieve konstruktive dhe bashkëpunimit dypalësh ruso-shqiptar në fusha të ndryshme do të ishte në interes të popujve të dy vendeve tona, si edhe të gjithë Evropës. Ju uroj Juve shëndet dhe suksese, ndërsa të gjithë bashkëqytetarëve Tuaj u uroj mirëqenie dhe begati”, thuhet në Urimin e Putin.