Rama feston me Thaçin: Qoftë viti i krejt shqiptarisë – ERTV

Rama feston me Thaçin: Qoftë viti i krejt shqiptarisë

Kryeministri Edi Rama ka postuar në Instagram një foto me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Krahas fotos së publikuar, Rama shkruan edhe një urim për Kosovën dhe Shqipërinë.

“Qoftë ky vit i Shqipërisë, Kosovës dhe krejt shqiptarisë”, shkruan Rama. Më datë 29 dhjetor të vitit që lamë pas u firmos edhe “Marrëveshja për ngritjen e pikave të përbashkëta të kalimit kufitar, ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës”.