Kush është “Shefi” i Balilit?! Flet gazetarit Artan Hoxha: Me qetësi dhe dashuri – ERTV

Kush është “Shefi” i Balilit?! Flet gazetarit Artan Hoxha: Me qetësi dhe dashuri

Në profilin e tij në Facebook, Hoxha ka postuar foto nga takimi me “Eskobarin e Ballkanit”, ku me “përkëdheli” e quan atë Keli.

Por Hoxha thotë gjithashtu se Klement Balili ka pasur edhe një “padron” mbi kokë, i cili përdor shprehjen e famshme “Me qetësi dhe dashuri”.

E vetëm një politikan njihet për këtë shprehje, e ai është Presidenti i Republikës, Ilir Meta.

Postimi i Artan Hoxhës:
Si ka qene ajo shprehja popullore:”E kapa po s’me leshon”….
Megjithate mos u ngutni, SHEFI i Kelit ka pas thene:”Me qetesi dhe dashuri”…

Ndersa ata te “Rruges se Elbasanit” e mbyllen prape deklaraten e radhes sot, me pyetjen:
Kush e ka radhen????!!!!

Prej 10 majit 2016, e deri sot ne mengjes 15 janar 2019, Kelmend Balili apo i quajturi Eskobari i Ballkanit, u kthye ne njeriun me te kerkuar ne Shqiperi, Greqi, dhe 10 vende te tjera te BE. Policia e shtetit, prokuroria e krimeve te renda, SHIK-u, Interpoli madje dhe DEA Amerikane vet deshtuan ta arrestonin ne dhjetera operacione per me shume se 2 vite e 8 muaj arrati. Dhe per gjate gjithe kesaj kohe ai nuk eshte larguar asnje dite te vetme nga Shqiperia…..

Kur ndodhesh ne kohen dhe vendin e duhur para gjithe ketyre qe e kerkonin Eskobarin e Ballkanit….