Vajza e viktimave tek “Astiri”: Burri im i sëmurë, edhe mua tentoi të më… – ERTV

Vajza e viktimave tek “Astiri”: Burri im i sëmurë, edhe mua tentoi të më…

Ndarja e një 52-vjeçari me bashkëjetuesen në Suedi çoi në ekzekutimin e dy të moshuarve, që ishin vjehrri dhe vjehrra e ekzekutuesit.

Për konfliktin në çift që i mori jetën babait të saj Bujar Mata dhe nënës Valentina Mata, ka folur vajza e tyre Nevila, e cila ndodhet aktualisht në Suedi.

Në një intervistë për News24, ajo ka rrëfyer se partneri i saj, Majlind Lila ishte i sëmurë dhe kishte tentuar ta vriste disa herë në prani të vajzës.

“Majlindin e largova nga shtëpia me ndihmën e miqve në Suedi sepse mori thikën të më vriste në prani të vajzës. I bleva biletë e çova në Greqi te familjarët e vet, por ata i dhanë lekë të vinte prapë tek unë. Nuk erdhi këtu por bëri atë që bëri. Askush nuk i ka marrë fëmijën atij. Dhe familja ime ka qenë veçse ndihmë për të. Ai ishte një i sëmurë”, ka rrëfyer Nertila Mata.