E Rrallë/ Delfinët spektakël në Brigjet e Karaburunit – VIDEO – ERTV

E Rrallë/ Delfinët spektakël në Brigjet e Karaburunit – VIDEO

Një grup delfinësh kanë dhuruar spektakël në brigjet e Karaburunit, për të gjithë turistët. Lëvizjet e njëpasnjëshme mbi ujë janë mahnitëse. Video e publikuar nga kryeministri Edi Rama.

KARABURUN– Gjatë këtij sezoni veror delfinët kanë qenë e vetmja gjë që ju ka tërhequr vëmendjen pushuesve. Jo vetëm një, po disa delfinë kanë dalë në bregun e Karaburunit të mërkurën e kësaj jave dhe kanë dhuruar spektakël.

Një shfaqje spektakolare kanë krijuar dje delfinët në Karaburun, ku kanë lënë të habitur çdo pushues aty. Me lëvizjet e tyre,mbi ujë ata kanë tërhequr vëmendjen e turistëve.

Video është publikuar nga Kryeministri i vendit Edi Rama, ku krahas videos uron të gjithë shqiptarët një javë të mbarë.

“MIRËMËNGJES

dhe me spektaklin e pazakontë që këta delfinë kanë dhuruar dje në brigjet e Karaburunit, ju uroj një muaj sa më të mbarë“, shkruan Rama.