Sondazhi/ A e fiton Rama mandatin e 3-të? Ja si votuan 14.000 shqiptarë – ERTV

Sondazhi/ A e fiton Rama mandatin e 3-të? Ja si votuan 14.000 shqiptarë

Në kohën kur diskutimet për Reformën Zgjedhore janë në kulmin e tyre, grupi mediatik “Fjala” ka bërë një sondazh ky pyet qytetarët nëse Edi Rama do ta fitojë mandatin e tretë.

Sondazhi është publikuar në faqen e Facebook të “Fjala.al”, dhe brenda 1 jave kanë votuar afro 14 mijë qytetarë.

Pyetjes “a mendoni që Rama do fitojë mandatin e 3-të në zgjedhjet e ardhshme”, shqiptarët në të shumtën e rasteve pas votimit kanë bërë dhe komente për votën e tyre.