Politika – ERTV
Zgjedhjet e 2021-shit/Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i.

Del dhe akuzon në emër të qytetarëve, por kush është në të vërtetë Ina Zhupa?!

Të gjithë e njohim Ina Zhupën. Jo për ndonjë aftësi të saj, as për ndonjë.

Sondazhi/ A e fiton Rama mandatin e 3-të? Ja si votuan 14.000 shqiptarë

Në kohën kur diskutimet për Reformën Zgjedhore janë në kulmin e tyre, grupi mediatik “Fjala”.

Aksioni anti-informalitet/ Rama nxjerr foton e restorantit të peshkut: Yllo, se t’kom ene katunarin tim anej nolt, men për her tjetër me kuponat

Në kuadër të luftës së qeverisë kundër informalitetit, kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një mesazh.

PD dorëzon bashkinë e Vorës

Në Vorën, bastion të demokratëve, bashkia iu dorëzua socialistëve pa asnjë rezistencë.

Basha i përmend prangat Metës

residenti Ilir Meta ka shenjëstruar mëngjesin e sotëm opozitën joparlamentare dhe drejtuesit e saj. Më.

Meta tallet me Bashën

Kreu i PD-së, Lulzim Basha vijon të ndihet fitues në humbjet e tij të njëpasnjëshme.

Rama: Të largojmë zyrtarucin që kërkon rryshfet

Kryeministri Edi Rama me anë të njëpostimi në rrjete sociale ka publikaur bilancin e punëve.

“Të shqetësuar për fatin e shqiptarëve”/ Jo vetëm e pabesueshme, por edhe qesharake

Të shtunën, dështoi mbledhja e KQZ, në lidhje me kërkesat për regjistrim në zgjedhjet e.

S’ka dhunë në Kukës, Gjici merr detyrën si kryebashkiak

Safet Gjici u betua paqësisht si kryetar i ri i Bashkisë së Kukësit.