Bota – ERTV
Publikohet videoja, bombarduesi bërthamor rus shpërthen gjatë uljes

Pamje shokuese që tregojnë rrëzimin e tmerrshëm që përfshin një përplasje fatale të një bombarduesi.

Brexit: Cilat janë opsionet në tavolinë?!

Sonte në mbrëmje Britania do të mësojë nga vota në Parlament se çdo të ndodh.

Gjuha Shqipe bëhet zyrtare në Maqedoni

Edhe pa nënshkrimin e Presidentit Gjorge Ivanov, gjuha shqipe është bërë zyrtare në Maqedoni. Lajmi.

Merkel në Athinë, masa të forta sigurie

Kancelaria gjermane Angela Merkel do të vizitojë sot Athinën, në një lëvizje të fundit për.

Këto janë shtetet më të fuqishme ushtarake në botë

Duke vlerësuar 55 faktorë për të përcaktuar rezultatin e pikëve të një PowerIndexi “Global Firepower.

Lojërat e rrezikshme me kufijtë në Ballkan

Ndryshimet e kufijve dhe krijimi i shteteve të mëdha në Ballkan nuk janë të mundura.

Bashkë me emrin, në Maqedoni kalon edhe shqipja

Marrëveshja më e rëndësishme që është arritur në Ballkan përgjatë dekadës së fundit duket se.

A është gati Maqedonia për një president shqiptar?!

Po të mos ishte për Gjeorgje Ivanov, presidentin anti-shqiptar të Maqedonisë, gjuha shqipe do të.

7 vite burg për ish-kryeministrin

Një gjykatë në Pakistan ka dënuar ish-kryeministrin e këtij vendi, Nawaz Sharif me 7 vjet.

Trump porosit Erdoganin: Siria është e juaja

“Është e gjitha e juaja, ne mbaruam punë aty”, këtë mesazh thuhet t’i këtë përcjellë.