Rajoni – ERTV
Gjuha Shqipe bëhet zyrtare në Maqedoni

Edhe pa nënshkrimin e Presidentit Gjorge Ivanov, gjuha shqipe është bërë zyrtare në Maqedoni. Lajmi.

Merkel në Athinë, masa të forta sigurie

Kancelaria gjermane Angela Merkel do të vizitojë sot Athinën, në një lëvizje të fundit për.

Lojërat e rrezikshme me kufijtë në Ballkan

Ndryshimet e kufijve dhe krijimi i shteteve të mëdha në Ballkan nuk janë të mundura.

Bashkë me emrin, në Maqedoni kalon edhe shqipja

Marrëveshja më e rëndësishme që është arritur në Ballkan përgjatë dekadës së fundit duket se.

A është gati Maqedonia për një president shqiptar?!

Po të mos ishte për Gjeorgje Ivanov, presidentin anti-shqiptar të Maqedonisë, gjuha shqipe do të.

“Vuçiç po rikthen autokracinë e Millosheviçit”

Një aleancë e opozitës serbe po mbante një tubim në një qytet të jugut kundër.

Wikileaks: Ministri i Jashtëm maqedonas, agjent i CIA-s
Si po kthehet Serbia në super-fuqinë ushtarake të Ballkanit!
Serbia: Mund të ndërhyjmë ushtarakisht në Kosovë!

Dy dekada pas luftës së përgjakshme të shqiptarëve të Kosovës për pavarësi, kryeministrja e Serbisë.

Thriller politik. Si e ndihmoi Hungaria Gruevskin të arratisej?

Qeveria e Viktor Orbanit e mohon, por hulumtimet e Deutsche Welles tregojnë se Hungaria ndihmoi.