Para & Financë – ERTV
Buxheti, 8 miliardë lekë më pak; Shkak kursi i euros

Të ardhurat në buxhet u rritën me 13.7 miliardë lekë për 10 mujorin krahasuar me.

Sa duhet të jetë paga që një shqiptar të bëjë një jetë normale? BERZH bën llogaritë!
Rama në Pejë: Jo tarifa mes shqiptarëve, 100% me Serbinë

Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së dy qeverive Shqipëri-Kosovë, që po mbahet në Pejë, ka.

Gjermania, fond rekord për Shqipërinë. Investime në disa sektorë
Turqi, në sektorin e ndërtimit bien këmbanat e alarmit

Gati 2 milionë vetë në Turqi janë të punësuar në sektorin e ndërtimit. Por tani.

Euro rritet, dollari bie

Monedha e përbashkët fitoi pikë mëngjesin e ditës së sotme kundrejt dollarit amerikan. Ajo avancoi.

Eurostat: Nga BE-ja hynë në Shqipëri 872 milionë euro si transferta

Eurostat ka publikuar sot të dhënat mbi transfertat personale në vendet e Bashkimit Europian dhe.

Bie në nivelin rekord numri i të papunëve në Gjermani

“Tetori i artë”, apo koha e mirë në Gjermani ka bërë që numri i të.

Buxheti 2019, Qeveria parashikon rritje të përmbajtur të të ardhurave

Të dhënat historike tregojnë, se përjashto vitin 2015 kjo është rritja më e ulët e.

Starton “Rusi 2018”, sa përfitojnë shqiptarët?

Sot në 17:00 ka nisur ndeshja e parë e Kampionatit Botëror të Futbollit 2018 dhe.