Koment – ERTV
Ta bësh botën të pasigurtë – Vladimir Putin 20 vite në pushtet

Më 9 gusht 1999, Vladimir Putin u zgjodh kryeministër i Rusisë. Njeriu, tek i cili.

Shënim/ Basha nuk di se ç’thotë dhe nuk di se ç’bën

Kreu i PD Lulzim Basha është në një rrugë pa krye dhe tejet i çoroditur..

Nga Artan Fuga/ Përgjimet e reja “bild – babale”

Përgjimet e Bild habitën opinionin publik sepse veç të tjerash sepse atje dilte që kishte.

Alarm në BE. Si po shesin pasaportat Malta, Qiproja e Bullgaria

Brukseli zyrtar ngre alarmin se shitja e nënshtetësisë është kthyer tanimë në një industri fitimprurëse.

Kush i vrau shokët e Sokol Olldashit
Populizmi, sa të rrezikuar janë emigrantët shqiptarë?
Populizmi në rritje, 7 vende kundër BE-së

Nga: Christoph Hasselbach

Kur ngrihen ballkanasit!

Protestat e reja civile duke se i kanë dhënë jetë Ballkanit Perëndimor. Ata që nuk.

Në Veri të Kosovës, aty ku Serbia po mbjell kaos e tmerr mbi serbët

Fillimisht i hodhën makinën në erë. Më pas i dogjën selinë e partisë. Sikur të.

Europianët votojnë për fatin e Ballkanit

Që nga zgjedhjet e para për Parlamentin Europian në vitin 1979, vendet e Ballkanit shikonin.