Kosova – ERTV
Time Kadrijaj (majtas) me Ramush Haradinaj (në mes) dhe një tjetër anëtare e UÇK-së gjatë kohës së luftës. Foto kortezi e Time Kadrijaj.
Gjykata Speciale në Hagë, thërret për të marrë në pyetje deputeten e Kosovës

Time Kadrijaj, një deputete nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, AAK, tha të enjten se.

Dy futbollistë të Partizanit drejt Serie A

Nga Italia vjen një lajm që ka në qendër të vëmendjes skuadrën e Partizanit. Chievo.

“A e shkarkoi Thaçi, Bushatin”? Vetëvendosja 7 pyetje Ramës

I propozuari i kryeministrit Edi Rama për ministër të Jashtëm, Gent Cakaj është kryefjala e.

Vulin: ‘Shqipëria e Madhe’ nuk krijohet pa luftë me Serbinë
VIZAT DHE SHTETRRETHIMI I VAZHDUAR PËR KOSOVARËT

Nga: Fadil LEPAJA

Kufiri me Kosovën, Lleshaj: Hiqen kontrollet e dyfishta
Sonja Biserko: Serbia është fajtore për kaosin në Ballkan

Beogradi nuk është pajtuar me largimin e Malit të Zi dhe në të gjitha mënyrat.

Politika shqiptare përshëndet themelimin e Ushtrisë së Kosovës

Politikanët shqiptarë kanë përshëndetur krijimin e Ushtrisë së Kosovës. Në një postim në Facebook, presidenti.

Kosova përgatitet për votimin e ushtrisë

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, tha të enjten se votimi i nesërm i transformimit.

Veseli: Më 14 dhjetor Kosova bëhet me ushtri

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së ka vendosur që seanca e Kuvendit.