Lajme – ERTV
Faturisti që u kthye në oligark! Ja si e falën gjyqtarët bashkëshortin e Ina Zhupës

“Vlera e përjetshme e çdo kohe është dashuria. Ja kushtoj dashurisë time Fabian Goçi”. Ky.

Kosova në zgjedhje, Parlamenti shpërndahet me 22 gusht

Pas një seance të tensionuar, kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur sot 22 gushtin.

Xhelal Mziu gati të lëshojë zyrën, edhe pse…

Xhelal Mziu duket se është gati të lirojë zyrën, edhe pse ka deklaruar i prerë.

Skenarët e opozitës në 16 shkurt. Basha tur për rrethimin e Kryeministrisë

Kryedemokrati Lulzim Basha i nisi turet me bazën në kuadër të fushatës për nisjen e.

Integrimi, Melescanu: Mbështesim ftesën për negociatat me Shqipërinë
Lajme nga Berisha: Burgjet ku ligjin e bejne baronet e krimit dhe droges!

Statusi i Berishës

Deputetët kandidatë të bashkive, “ethet” e zëvendësuesve në Parlament

Zgjedhjet lokale të 30 qershorit mund të sjellin ndryshimet edhe në përbërjen e Parlamentit shqiptar.

Skema e mashtrimit, 18 milionë euro u grabitën me kamarierë

Gjykata e Tiranës la të lirë 9 nga 12 personat e ndaluar, për skemën mashtruese.

Goditja ndaj evazionit fiskal, Rama: Mos luani me taksat!
Meta: Rama s’ka fuqi t’i bëjë shantazh Presidentit të Republikës së Shqipërisë

Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e.