Edi Rama – ERTV
Sondazhi/ A e fiton Rama mandatin e 3-të? Ja si votuan 14.000 shqiptarë

Në kohën kur diskutimet për Reformën Zgjedhore janë në kulmin e tyre, grupi mediatik “Fjala”.

Gjobë ose burg për ish-kryebashkiakët

Opozita ka nisur tentativat për të bllokuar konstituimin e këshillave bashkiakë në ato bashki të.

Rama inspekton Spitalin e Elbasanit: Ka ndodhur ndryshimi, por…
Lajme nga Berisha: Sot është një tjetër e premte e zezë

Kësaj here e ka me Metën Statusi i plotë i ish-KR Berisha

“A e shkarkoi Thaçi, Bushatin”? Vetëvendosja 7 pyetje Ramës

I propozuari i kryeministrit Edi Rama për ministër të Jashtëm, Gent Cakaj është kryefjala e.

Mediat greke artikull për ministrin e ri të jashtëm: 30 vjeç, kosovar dhe…
Kush përfiton bursë dhe shkollë falas, Rama publikon videon
Rama: Do ta kap edhe protestën e studentëve; Reagon Basha
Rama: Meta, presion mbi studentët që mos pranojnë dialogun

Pasi presidenti Ilir Meta riktheu sërish në Kuvend ligjin për buxhetin 2019, për t’ju ardhur.

Protesta e studentëve, Rama: Kërkoj dialog, jo negociata!

Pas njoftimit dhe ftesës për dialog të kreut të qeverisë drejtuar studentëve, ky i fundit.